A+ A-

Příklad z praxe

Továrna na letadla

Airplane Factory je výrobce letadel z Johannesburgu v Jižní Africe. Společnost se specializuje na výrobu komponentů lehkých letadel pro amatérské konstruktéry. Kvůli 70. narozeninám LAA Association (Asociace lehkých letadel - zastoupení a protože doupě továrny na letadla

Zakladatelé, kteří plánovali uvést svůj čtyřmístný „Sling 4“ na anglický trh, přemýšleli o tom, že by udělali něco mimořádného – ale co? Jaké nové věci by se daly udělat, je to náročné, zajímavé a přitažlivé, ale také trochu bláznivé... postavit letadlo během rallye LAA na letišti Sywell!

Továrna na letadla: Výrobce letadel z Jižní Afriky

Podrobnosti o projektu:

  • Kategorie:
    Letecký průmysl
  • Projekt:
    „7 - 10 LAA Sling Výzva ke stavbě letadla Sling“
  • Další informace:
    Továrna na letadla

Výzva Sling 7 – 10 = 70. výročí LAA výzva ke stavbě letadla Sling

Jakmile byla invence na světě, byla kompletní stavebnice čtyřmístného letadla zabalena v Jižní Africe a zaslána na letiště v Sywellu, kde ji deset osob (pracovníků TAF a dobrovolníků) sestavilo za sedm dní. První zkušební let proběhl po dokončení přímo v rámci závodu LAA. Zaměstnanci letecké továrny smontovali přes 200 letadel Sling, takže by se mohlo zdát, že plánovaná výzva bude pro zkušený tým hračka. Potíž však spočívala v tom, že více než polovina týmu v Sywellu do toho okamžiku neměla žádné zkušenosti se stavbou letadel. Mezi nováčky leteckých konstruktérů byli mimo jiné dva první zákazníci z Velké Británie. Mike Blyth, konstruktér a spoluzakladatel společnosti Airplane Factory, vedl tým pod heslem „Selhání není možné“.

"7-10 LAA Sling Build Challenge" ukázala, že nemusíte být inženýr, abyste si sami postavili stavebnici letadla. Každý může tuto výzvu úspěšně dokončit s malým vedením a pomocí. Rallye LAA na letišti Sywell byla také vzrušující událostí pro GESIPA® UK, protože GESIPA® sponzorovala několik AccuBird® pro Airplane Factory a byla také pozvána, aby se blíže podívala na hotové letadlo. GESIPA® dodává TAF také trhací nýty typu PolyGrip® Alu / Steel, které se používají pro konstrukci letadla. Ke stavbě takového letadla je potřeba kolem 17 000 trhacích nýtů různých rozměrů.

Továrna na letadla

Čistý výkon – absolutní kvalita