A+ A-

Společnost

GESIPA®

1955

Pan Dr. Biermann a jeho manželka Ibeth Biermannová zakládají ve Frankfurtu malou firmu s názvem „<b>GES</b>ellschaft für <b>I</b>nternationale <b>PA</b>tentverwertung mbH“ (Společnost pro mezinárodní využití patentů, s ručením omezeným). V obchodním rejstříku uvedený účel podnikání bylo zpočátku uvedeno „Nákup a hospodářské využití vynálezů a nových výrobních postupů v tuzemsku a v zahraničí“.<br/><br/>Brzy poté si společnost nechává patentovat „Postup pro výrobu spojů s lámacím trnem a dutým nýtem“ a „ruční kleště pro zhotovení spojů trhacími nýty“.

GESIPA®

1959

V roce 1959 jsou na veletrhu v Hannoveru poprvé představeny trhací nýty GESIPA® a pracovní zařízení na zpracování trhacích nýtů. Odborný svět je nadšený. Postupně se rozšiřují výrobní kapacity ve Frankfurtu a rozrůstá se výrobní program trhacích nýtů a nýtovacího nářadí. Otevírají se čím dál širší možnosti využití. Velký ohlas na veletrhu vede k rychlému rozvoji mladé firmy a přináší první mezinárodní obchodní vztahy.

GESIPA®

1965

Společnost GESIPA Blindnietvertriebs Ges.m.b.H. je založena v roce 1965 jako první zahraniční dceřiná společnost v Rakousku. Ze strategických důvodů bylo jako sídlo pobočky zvoleno hlavní město Vídeň. Dnes má pobočka GESIPA Vídeň k dispozici skladovou plochu 700 m² a díky tomu je schopna rychle dodávat zboží zákazníkům v Rakousku a blízkých sousedních zemích.

GESIPA®

1969

Výrobní kapacity ve Frankfurtu nad Mohanem jsou vyčerpány i přesto, že se firma několikrát přestěhovala. Po několika letech hledání byl v Mörfelden-Walldorfu, v těsné blízkosti frankfurtského letiště nalezen vhodný areál s optimální infrastrukturou. 29. listopadu 1969 slaví společnost GESIPA otevření nové provozovny s administrativou a výrobou. Z tohoto důvodu vychází zvláštní vydání regionálních novin.<br/><br/>Již tenkrát byl „pokrok“ jedním z nejdůležitějších hesel mladé společnosti GESIPA Blindniettechnik GmbH:<br/><br/>"<i>Společnost si dala za cíl, neustále zlepšovat a vyvíjet své produkty a vytvářet invence výrobků, které budou potřebovat trhy zítřka.</i>"<br/>(Zvláštní vydání Pátečního věstníku, regionálních novin pro obce Mörfelden, Walldorf, Kelsterbach a Zeppelinheim, 29.11.1969)

GESIPA®

1971

<b>Výroba společnosti GESIPA® vstupuje na mezinárodní pole</b>. Dvě další výrobní provozovny ve Velké Británii a v Brazílii rozšiřují nejenom kapacity, ale také paletu produktů.<br/><br/>Od prvopočátku byla <b>kvalita</b> jedním z našich nejdůležitějších kritérií výroby.

GESIPA®

1975

<b>Společnost GESIPA® slaví 20. výročí svého založení.</b><br/><br/>Mezitím se společnost vyvinula do mezinárodně aktivní firmy se sedmi výrobními a obchodními pobočkami.<br/><br/><b>Výrobní provozovna ve Walldorfu </b>má v roce 1975 k dispozici celkem 9 000 m² výrobní a skladové plochy. Všichni byli tenkrát velmi hrdí na optimálně organizovaný proces výroby. Od zpracování suroviny až po expedici byl již tehdy kladen důraz na maximální efektivitu s orientací na budoucnost.<br/><br/>V roce 1975 se otevírá <b>první výrobní závod v USA</b>. GESIPA® Fasteners USA v Trentonu, New Jersey, ve vzdálenosti přibližně jednu hodinu jízdy z New Yorku otevírá brány pro ovládnutí amerického trhu.

GESIPA®

1979

<p><strong>Trhací nýty a pracovní zařízení GESIPA<sup>®</sup></strong></p><p>se perfektně osvědčily v mnoha náročných aplikacích.</p><p>Zákazníci automobilového průmyslu, výroby domácích spotřebičů,</p><p>výroby vagonů nebo karavanů využívají technologii nýtování GESIPA<sup>®</sup>.</p><p> </p>

GESIPA®

1980

<span id="content">Rána osudu otřásá společnosti. Zakladatel společnosti GESIPA<sup>®</sup> Blindniettechnik GmbH, Dr. Hans-Georg Biermann umírá zcela nečekaně ve věku pouhých 51 let. Jeho manželka <span style="font-weight: bold;">Ibeth Biermannová</span> od nynějška vede společnost s odbornou znalostí, s celou duší a s velkou prozíravostí. </span>

GESIPA®

1990

GESIPA® kupuje značku a důležitá aktiva <b>americké firmy </b><b>Olympic Fastener Systems</b> s výrobním závodem ve Vivianu, Louisiana. Zde se od nynějška vyrábí nýty se styčnými lamelami a strukturované trhací nýty pro celosvětovou potřebu.

GESIPA®

1991

<span id="content">Po politickém převratu kupuje společnost GESIPA<sup>®</sup> firmu <span style="font-weight: bold;">Thüringer Verbindeelemente GmbH v Thalu/Thüringenu</span>. Po mnoha rentabilních investicích do této provozovny se GESIPA<sup>®</sup> Thal stává jedním z nejmodernějších firem v oboru trhacích nýtů a postupně roste k <span style="font-weight: bold;">vysoce moderní výrobní pobočce koncernu GESIPA<sup>®</sup></span>.</span>

GESIPA®

1992

<b>Roland Biermann</b> přebírá vedení společnosti ve druhé generaci.<br/><br/>Mezinárodní rozvoj koncernu dále úspěšně pokračuje a <b>vícerozsahové nýty PolyGrip®</b> a přelomový vynález prvního akumulátorového nýtovacího nářadí na trhací nýty se stávají dalšími milníky v historii společnosti.

GESIPA®

1994

<span id="content">Akvizicí firmy<span style="font-weight: bold;"> Weber & Ochsenfeld v Siegenu</span> získává společnost GESIPA<sup>®</sup> podnik s fundovanými odbornými znalosti tváření za studena a protlačování. Z kapacitních důvodů se <span style="font-weight: bold;">W+O</span>,</span> jak se tato firma tenkrát jmenovala, v roce 1995 stěhuje do Olpe. V průběhu let vzniklo množství pozitivních synergických efektů mezi společností GESIPA<sup>®</sup> a W+O. Společnost W+O Niettechnik má v současné době k dispozici výrobní a skladovou plochu přes 5 700 m². Od roku 2016 se společnost W+O rovněž jmenuje GESIPA Blindniettechnik GmbH se zaměřením na plné nýtování.

GESIPA®

1996

<b>Založení </b>společnosti GESIPA sas v roce 1996 ve <b>Francii </b>odstartovalo budování dalších evropských prodejních organizací. V roce 2010 se společnost GESIPA sas přestěhovala do Valence.<br/><br/>Ve výrobním závodě ve Walldorfu se otevírá novostavba <b>Technického střediska</b>, kde jsou od té doby soustředěna všechna technická oddělení pod jednou střechou.

GESIPA®

1997

<span id="content">V následujících letech se zakládají obchodní organizace v zemích <span style="font-weight: bold;">Polsko</span> (1997), <span style="font-weight: bold;">Španělsko </span>(1999), <span style="font-weight: bold;">Česká republika </span>(2001) a <span style="font-weight: bold;">Maďarsko </span>(2002). Rostoucí trhy Východní Evropy vyžadují odpovídající rozšíření dodavatelských a servisní kapacit. </span>

GESIPA®

1999

Akvizicí dalšího výrobního závodu v <b>Mocksville v Severní Karolíně </b>dochází k dalšímu posílení zastoupení společnosti GESIPA Fasteners USA Inc. Action Tool v Severní Americe. <br/><br/><br/>

GESIPA®

2001

Na trh je uvedena <b>výrobní řada TAURUS®</b>. Patentovaný úchopový mechanismus a systém čelistí činí novou řadu nářadí GESIPA® jedinečnou. Tato produktová řada se vyznačuje minimální hmotností a vysokou nýtovací silou. Stlačený vzduch je optimálně využíván a umožňuje tak maximální efektivitu a rychlý pracovní cyklus. Nářadí TAURUS® je bez vibrací, má akustické tlumení a vyznačuje se velmi malým zpětným rázem. Také dnes zaručuje skupina produktů řady TAURUS®, která se mezitím dál rozšířila a vyvinula, hospodárnost a příjemnou práci.

GESIPA®

2002

Společnost GESIPA<sup>®</sup> přebírá dánskou firmu UNIBOLT, a tím doplňuje výrobní program protlačovaných komponent. Hlavní činností společnosti UNIBOLT je výroba spotřebních šroubů pro zemědělské nářadí a pluhy. UNIBOLT dnes již nepatří ke koncernu GESIPA®.

GESIPA®

2008

Společnost GESIPA<sup>®</sup> Blindniettechnik GmbH se stává součástí mezinárodního koncernu SFS a díky tomu je optimálně připravena, aby i v budoucnosti dokázala zvládat náročné výzvy mezinárodních trhů i nových invencí.

GESIPA®

2011

<span id="content">Společnost GESIPA<sup>®</sup> zakládá obchodní kancelář<span style="font-weight: bold;"> koncernu SFS Čína</span> v Guangzhou v blízkosti Hongkongu.</span>

GESIPA®

2014

<span id="content"></span><div class="csc-textpic-text">V roce 2014 je zahájena výroba trhacích nýtů GESIPA<sup>®</sup> v nově postaveném výrobním závodě v<span style="font-weight: bold;"> Nansha, Čína</span>. Nansha se nachází na jihu Číny v provincii Guangzhou u delty Perlové řeky, přímo naproti Hongkongu. Produkty vyráběné ve výrobním závodě v Nansha primárně pokrývají především <span style="font-weight: bold;">asijské trhy</span>. </div>

GESIPA®

2016

23. září 2016 bylo ve výrobním závodu GESIPA® v Thalu/Thüringenu zahájeno rozšíření výrobních a skladových kapacit na 15 000 metrů čtverečních. Cílem stavebního projektu „EVOTION“ je v provozovně v Thalu vybudovat kompetenční středisko GESIPA® pro trhací nýty. Název „Evotion“ je tvořen anglickými slovy Motion, Evolution a Emotion a symbolizuje další rozvoj, pohyb a angažovanost firmy a jejích zaměstnanců.