A+ A-

Příklad z praxe

IBC SOLAR – SolarGrip®

Společnost IBC SOLAR AG, patřící k celosvětově předním systémovým dodavatelům pro solární zařízení, důvěřuje spolupráci se společností GESIPA®.

Pro efektivní montážní systém IBC společnost GESIPA® vyvinula trhací nýt TopFix podle technických požadavků, který se vyrábí v Německu.

Podrobnosti o projektu:

 • Kategorie:
  Solární technika
 • Projekt:
  IBC TopFix
  Montážní systém
 • Další informace:
  IBC Solar

Speciální nýt SolarGrip®

Rychlá a přesná práce, stejně jako těsnost nýtovacích bodů proti stříkající vodě, vedou k dlouhodobému a bezpečnému spojení. Pro rychlou a snadnou instalaci GESIPA® doporučuje použít PowerBird® Solar nebo AccuBird®. Verdikt našeho zákazníka IBC SOLAR o SolarGrip®: „S naším montážním systémem IBC TopFix 200 nabízíme našim zákazníkům montážní systém schválený stavebními úřady pro šikmé střechy, který zaručuje nejvyšší míru flexibility a kvality. IBC TopFix 200 lze univerzálně použít na jakoukoli šikmou střechu a nabízí řešení pro širokou škálu střech. Předmontované modulové příchytky se používají zejména pro montáž na střechy z trapézových plechů, které mohou ušetřit až 20 % času při montáži oproti běžným montážním systémům.

Rychlá, jednoduchá a spolehlivá montáž na plech je přitom zajištěna nýtem SolarGrip® společnosti Gesipa®. Nýt individuálně upravený pro náš systém a našich požadavků na kvalitu, vodotěsnost, dlouhou životnost, maximální hospodárnost se v praxi již milionkrát osvědčil. SolarGrip® se nepoužívá pouze u solárních projektů našich zákazníků, ale také na našich vlastních zařízeních. Od dubna roku 2013 dodává solární elektrárna elektrický proud do naší firemní centrály v Bad Staffelsteinu. Protože k dispozici nebyly vhodné střešní plochy, bylo parkoviště našich zaměstnanců zastavěno přístřešky na automobily a na ně se montovaly solární moduly. K upevnění k trapézovým střechám byly použity připravené svorky s nýty SolarGrip®, rychle montovatelné, spolehlivě a kvalitativně přesvědčivé řešení našeho partner Gesipa®!“