Barevné nýty

GESIPA® trhací nýty jsou dodávány také v barevném provedení pro odpovídající optické spojení barevných konstrukčních částí.

Aby mohla být zaručena co nejvyšší přídržnou, jsou duté nýty lakovány za použití vypalovacího dvousložkového laku na bází epoxidové pryskyřice.

Vedle čistě optických výhod, kdy můžeme moci odpovídajícím způsobem spojovat barevné konstrukční části, nabízí vrstva laku ještě dodatečnou ochranu proti korozi. Nejlépe se pro tento postup hodí hliníkové trhací nýty. Ty dosahují trvalého optického efektu při spojování barevných konstrukčních dílů.

GESIPA® trhací nýty dodáváme v běžných barevných odstínech barevné stupnice RAL. Na objednávku jsou také k dostání lakované trhací ocelové nýty nebo další barvy v odstínech RAL a speciální barvy.

Lakované trhací nýty

Druh materiáluMožné variantyDetail
Hliník/ocel
  • Standard
download PDF

Eloxované trhací nýty

Další metodou barevné úpravy trhacích nýtů a také ochrany před korozí, je eloxování. GESIPA® trhací nýty jsou eloxovány metodou povrstvení stejnosměrným proudem v lázni z kyseliny sírové. Pod pojmem Eloxal se skrývá elektrolytická oxidace hliníku. Vlastní Eloxal je nejprve bezbarvý. Nanesením druhé vrstvy pomocí metalických solí je poté dosaženo požadovaného barevného výsledku. Eloxal je sice nákladnější, ale za to také stálejší metodou vytváření barevných trhacích nýtů.

Druh materiáluMožné variantyDetail
Hliník/ocel
  • Standard
download PDF

Barevné trhací nýty PolyGrip®

Druh materiáluMožné variantyDetail
Hliník/ocel download PDF