Trhací nýty

Z technického hlediska se trhací nýt skládá ze dvou součástí, dutého nýtu a nýtovacího trnu. Zatímco při šroubování, klinčování a klasickém nýtování apod. musí být konstrukční prvek vždy přístupný z obou stran, je u trhacího nýtu skutečně to zvláštní, že je zapotřebí přístupnost pouze z jedné strany konstrukčního dílu.

Během procesu nýtování je nýtovací trn vtahován čelistmi nýtovacího nářadí a dutý nýt je při tom tvarován až do dosažení předdefinovaného pevného usazení v konstručkním dílu. Nakonec dojde k přetržení trnu nýtu na určeném místě, v místě žádaného zlomu, a zbytek trnu může být odevzdán k recyklaci. Výplň, což je zbytek trnu v dutém nýtu, může být podle daného způsobu použití převzít další zabezpečovací funkci.

Trhací nýty existují v nejrůzněších specifikacích, materiálech, tvarech, délkách i barvách. Podle toho, jakou úlohu má trhací nýt plnit, je možné si vybrat mezi standardním modelem, který je u firmy GESIPA® vždy skladem, nebo speciálním trhacím nýtem, koncipovaným pro daný případ použití.

StandardníStandardní PolyGripPolyGrip® SolarGripSolarGrip® CAPCAP® BarevnéBarevné specialniSpeciální G-BulbG-Bulb® MEGA GRIPMEGA GRIP BULB-TITEBULB-TITE TRI-FOLDTRI-FOLD